• Godzinny otwarciaPon - Pt 8.00 - 18.0
  • E-mailkontakt@zielonypierscien.pl

Czy przeprowadzka do innego domu jest stresująca dla kota?

No cóż, jak pokazały badania, przeprowadzka do innego domu jest jedną z najbardziej stresujących chwil w życiu człowieka. Mnóstwo pakowania, trzeba przyzwyczaić się do nowego miejsca, podjąć mnóstwo trudnych decyzji. Generalnie przeprowadzka dla człowiek to naprawdę wielki stres i problem i mało kto tak naprawdę lubi przeprowadzki. Tylko czy ktoś się zastanawiał nad tym jaki tak duże wydarzenie przeżywają koty? Dla zwierzaka jest to ogromne przeżycie, ponieważ musi opuścić miejsce do którego się przywiązał, a inne mieszkania to dla niego całkiem nowe doznania. Poniżej znajdziesz krótki poradnik, dotyczący przeprowadzki do innego domu oraz reakcji kota. Koniecznie go przeczytaj!

Zacznijmy od tego, że koty czują się bezpiecznie kiedy znają wszystkie przedmioty w swoim otoczeniu i kiedy te przedmioty mają swoje stałe miejsca. Przede wszystkim mają one swoje ulubione miejsce do spania, chowania się, jedzenia oraz ulubiony punkt obserwacyjny. Trzeba przyznać, że co jak co, ale koty lubią stałość i rutynę. Pojawia się więc pytanie w jaki sposób możemy pomóc im w tak stresującej zmianie? No cóż warto wspomnieć także o tym, że dla ludzi przeprowadzka to moment wielkich porządków w swoich rzeczach, jednak jeśli masz kota, możesz z czystym sumieniem z nich zrezygnować.
Pamiętaj, że czyszcząc dokładnie meble, usuniesz zapach, który zostawił na nich Twój kot, a przez to będzie niespokojny na nowym, nieznanym mu miejscu. Dodatkowo musisz wiedzieć, że jeśli poprzedni właściciele domu, do którego właśnie się przeprowadzasz, również mieli kota, to czeka Cię dokładne sprzątanie domu i to zanim przywieziesz tam swojego kota. Wierz mi do najlepsze rozwiązanie. Pamiętaj także o tym, aby w dniu Waszej wspólnej przeprowadzki, zabrać do nowego domu niewyczyszczoną kuwetę, ponieważ dzięki temu Twój kot od razu ją rozpozna. Bardzo ważne jest także, abyś nie zmieniał karmy, a jeśli podajesz Twojemu kotu do picia wodę z kranu, zrób mały zapas wody z poprzedniego domu, ponieważ może ona inaczej smakować.

Poza przygotowanie nowego miejsca do zamieszkania dla kota musisz pamiętać także o odpowiedni transport dla swojego futrzaka do nowego domu. Jeśli wyprowadzasz się w miejsce bardzo odległe od obecnego swojego miejsca zamieszkania to musisz wiedzieć, że kot będzie stresował się podwójnie. Dlatego, aby zmniejszyć poziom stresu już w czasie transportu kota do nowego miejsca, możesz popsikać klatkę transportową kocimi feromonami, które działają na koty uspokajająco. Zapytaj o nie lekarza weterynarii.